Bogactwem przyciągającym tu przybyszów są jeszcze dziś dziewicze lasy oraz zasobne w ryby jeziora.

Unikalne walory fauny i flory kryje Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego, a szczególnie Rezerwaty Przyrody "Rezerwat Jezioro Gaudy" i "Rezerwat Czerwica", gdzie żyje orzeł bielik, gnieżdżą się kormorany i czaple siwe.

Ziemia suska obfituje także w zwierzynę łowną i znana jest w kręgach myśliwskich z bogatych terenów łowieckich.
Przybysze mogą obcować tu z naturą podczas spacerów, konnych przejażdżek, wycieczek rowerowych lub pływając łódką.

Stare aleje dębowe i lipowe prowadzące przez urozmaicony krajobraz polodowcowy - wiodą turystę do pojedynczych kompleksów parkowo - pałacowych na spotkanie z przyrodą i ciekawą historią okolic Susza.

Czytaj więcej
Krótka historia wsi

Krótka historia wsi

Babięta Wielkie, Nipkowie i Białoszyce to miejscowości należące do gminy Susz. Powstały w XIV wieku i przez stulecia zmieniały właścicieli. We wsiach do dziś znajdują się pozostałości majątków ziemskich znanych rodów.

Więcej
Pałac w Kamieńcu

Pałac w Kamieńcu

Nazywany był Wersalem Królestwa Pruskiego. Gościł w nim Napoleon Bonaparte, Fryderyk Wielki oraz August II Mocny. Poznajcie historię pałacu w Kamieńcu, położonego w okolicach Suszu.

Więcej
Środki na inwestycje w gminie Susz

Środki na inwestycje w gminie Susz

12 stycznia 2017 roku, na sesji Rady Miejskiej, został zatwierdzony budżet na ten rok. Jakie inwestycje będą realizowane?

Więcej
Kościół Świętego Antoniego Padewskiego

Kościół Świętego Antoniego Padewskiego

Susz to świetne miejsce dla osób lubiących historię. Zachowały się tu fragmenty murów obronnych, piękny kościół i zabytkowa zabudowa.

Więcej